Podlahové studio POKORNÝ

Jiří Pokorný, Čechova 36, 397 01 Písek, tel.: 777 821 427, e-mail: podlahovestudio.pokorny@email.cz

  • Plovouci podlahy

Korkové podlahy

Korková podlaha je vysoce nadčasová záležitost, snoubí se zde přírodní vzhled, výborná izolační schopnost, snadná údržba a mnoho dalších užitných vlastností. Korky jsou tradiční podlahou již řadu let. V dřívějších dobách se používaly pro jejich snadnou dostupnost a pro jejich vlastnosti si drží řadu stoupenců i v současnosti.

Korky se vyrábí v mnoha barevných úpravách, od přírodních korků až po dekorované zabarvené odstíny.

Korkové podlahy se dělí do dvou základních variant, plovoucí korkové podlahy a celoplošně lepené korkové podlahy - korkové dlaždice.


Plovoucí korková podlaha
Skládá se ze tří vrstev. Základem je nosná deska z HDF, podlepená podkladovým korkem. Na povrchu je nalisovaná  vrstva korku, který je většinou ošetřen PUR lakem nebo vinylovou fólií.
Výhodou tohoto typu korkových podlah je snadná a rychlá montáž, nižší nároky na kvalitu podkladu. Lze pokládat již na rovný beton, případně OSB desky.


Celoplošně lepená korková podlaha
Jedná se o korkové dlaždice rozměru většinou 30 x 30 cm, případně 30 x 60 cm s tloušťkou nejčastěji 4mm. Vyrábí se ve dvou variantách. Buď jako surový korek, který se po nalepení přebrousí a lakuje a nebo přímo korkové dlaždice s povrchovou úpravou, které se po nalepení již dále neupravují.
Tento typ korkové podlahy je náročnější na montáž. Podklad musí být absolutně rovný, ideálně vystěrkovaný beton, na který se korkové dlaždice celoplošně lepí.

Korková podlaha je pro opravdové "fajnšmerky", kteří ví, co chtějí.
 

DEJTE VAŠEMU INTERIÉRU ORIGINÁLNÍ STYL.

 

 
Novinky

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

Rychlý kontakt

pro REALIZACI ZAKÁZEK:

Jiří Pokorný

tel.: 777 821 427

pro OBJEDNÁVKY E-SHOP:

Mgr.Jolana Pokorná

tel: 773 136 377

e-mail: info@podlahovestudiopokorny.cz

 

Podlahové studio POKORNÝ - Czech Republic, e-mail: podlahovestudio.pokorny@email.cz
Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Partneří HEAT tABOR -